Kvalitná infrasauna pre domáce saunovanie

Domáce saunovanie je výborný spôsob ako sa zrelaxovať, detoxikovať telo a omladiť telo aj myseľ. Kvalitná infrasauna má viacero pozitívnych účinkov na zdravie a iba minimum kontraindikácií, takže je vhodná pre väčšinu ľudí. 

 

Domáce saunovanie

infrasauna - domace saunovanie

Mať doma vlastnú infrasaunu má nespočetne veľa výhod, pretože si môžete užívať relax kedykoľvek počas dňa v pohodlí domova. 

Saunovanie sa odporúča aspoň 2-3x týždenne a ak máte doma kvalitnú infrasaunu viete, že prospieva aj vášmu fyzickému zdraviu.

Do sauny si zoberte asi 3 uteráky - jeden si dáte pod nohy, na druhý si sadnete a tretím sa budete utierať. Utieranie sa je dôležité, pretože čím viac potu zotriete, tým viac sa budete potiť a tým aj vylučovať škodlivé látky z tela.

 

Karbónové a keramické žiariče 

Kvalitné infrasauny sú pri detoxikácií 4x intenzívnejšie ako fínske sauny a náklady na ich prevádzku sú 10x nižšie. Takáto investícia sa teda rozhodne oplatí. Kvalita saunovania a dĺžka pobytu v saune závisí od teploty v miestnosti, kde je sauna umiestnená a predovšetkým od žiaričov. 

infražiariče - vlnove dlžky

Najhoršie sú na tom keramické infražiariče, ktoré svietia na žlto, oranžovo alebo červeno. Povrchová teplota žiaričov môže dosiahnuť teplotu až 500°C a aby neprišlo k popáleniu musia byť vybavené mrežou. Okrem toho farba svetla je nepríjemná pre oči. Ich výhodou ale je, že vytvoria teplo v saune prakticky okamžite. Problém je ale v tom, že žiarenie neprenikne v dostatočnom množstve do hlbších vrstiev tkanív a detoxikácia nie je tak účinná a prichádzate aj o pozitívne účinky infražiarenia. Infražiariče sa rýchlo nahrejú na požadovanú teplotu a následne sa vypnú. Keď teplota klesne opäť začnú hriať kým sa nedosiahne potrebná teplota. S týmito infražiaričmi je vysoko pravdepodobné, že nameriate vysoké hladiny škodlivého EMF/ELF žiarenia.

Okrem keramických sa používajú aj karbónové žiariče, ktoré majú väčšiu časť spektra v dlhých vlnách a tak pôsobia na telo blahodárne. Negatívom je ale to, že sa dlho nahrievajú a tento problém sa zvykne riešiť tým, že jednoducho použije viac žiaričov. Žiariče sú potom osadené v podstate až po strop a prehrieva sa vám aj hlava čo nie je žiaduce. Ideálny stav je vtedy, ak žiariče siahajú od lavice po krk. Aj karbónové žiariče majú problémy s vysokou hladinou škodlivého EMF a ELF.

 

Kvalitné žiariče 

Pýtate sa, aké žiariče sú teda najlepšie? Dobrou voľbou sú kvalitné keramické infražiariče, ktoré nepália a nesvietia. Takéto žiariče majú ideálnu vlnovú dĺžku a môžete sa tak tešiť na komplexnú detoxikáciu organizmu. Je ale potrené kontrolovať nastavenú teplotu, aby boli žiariče v plnej prevádzke počas celého saunovania. Po dlhom porovnávaní a testovaní vychádzajú ako najlepšie karbónovo - keramické infražiariče. Z vlastnej skúsenosti vieme povedať, že najlepšie sa osvedčili infrasauny Clearlight s patentovanými karbón - keramickými žiaričmi. Počas celej doby saunovania ste vystavovaný ich priaznivému infražiareniu. Tieto patentované žiariče vyžarujú prakticky nulové EMF/ELF a pri teplotách od 43°C do 53°C sa budete potiť viac ako vo fínskej saune.

Infrasauna CLEARLIGHT je teda ľahký, ekonomický, jednoduchý a príjemný spôsob, ako detoxikovať celé telo. Pre viac informácií o infrasaunách CLEARLIGHT nám napíšte do chatovacieho okna naspodu stránky.

Ďalšou značkou kvalitných infrasáun je SaunaMed. Aké sú ich hlavné výhody sa dočítate tu>>

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie