Vane s dvierkami

Najpredávanejšie

8 položiek celkom

Na čo slúžia vane s dvierkami: Ide o bezbariérové ​​vane, ktoré zaisťujú ľahšie vstupovanie i vystupovanie seniorom alebo handicapovaným osobám. Ide totiž o otváracie vane, ktoré majú na boku dvierka. Kúpanie vo vani sa tak stáva opäť prístupné a pohodlné pre všetkých bez rozdielu. Osobám s obmedzenou pohyblivosťou tým mizne problém s prekračovaním vysokého okraja vane. Handicapované osoby sa už nemusia zmierniť so sprchovým kútom, pokiaľ túžia po vani.

Ako sa ovládajú vane s dvierkami: Daná osoba sa najskôr dostane dovnútra vane, pohodlne sa usadí, zavrie a zaistí dvere, a až potom si napustí vodu. Po ukončení kúpeľa najprv vypustí vodu a až potom otvorí dvierka. Kúpanie je preto veľmi ľahké a prístupné všetkým.

Bezpečnostné prvky: Dvere disponujú pántami a odolnými prvkami uzatváracieho mechanizmu, takže sa nemôže stať, že by sa po ich zatvorení a zaistení dostala voda nejakým spôsobom von. Dvierka sú navyše úplne vodotesné. Dno vane je opatrené protišmykovým povrchom, osoba vo vnútri sa preto nemôže pošmyknúť a zraniť sa. 

Ergonomické riešenia: Súčasťou otváracej vane je aj ergonomické, niekedy aj sklopné, sedadlo alebo vyvýšený golier, kam sa umiestni chrbtový podhlavník. Takéto kúpanie preto bude nielen ľahké, ale aj výrazne pohodlné.

Rôzne dizajnové prevedenia: Medzi otváracími vaňami nie sú síce také veľké rozdiely, čo sa týka vzhľadu, ako u tých klasických. Väčšinou sa jedná o akrylátové vane s obdĺžnikovým tvarom, ktoré sú určené s umiestnením do rohu. Na trhu sa ale objavujú aj výrobcovia, ktorí dnes myslia na náročnosť užívateľov a poskytujú asymetrické vane. Okrem toho máte na výber rôzne varianty a prvky, ktoré môžete pri výbere ovplyvniť, napríklad rozmery, umiestnenie dvierok na konkrétnu stranu, voľba vaňovej zásteny, sklopné sedadlo a podobne.

Vaňa s dvierkami v bodoch: 

  • Je určená prevažne starším a handicapovaným osobám pre ľahšie využívanie vane, určite ju ale ocenia aj ďalší členovia rodiny.
  • Staršie ani handicapované osoby sa už nemusia zmierniť so sprchovým kútom, pokiaľ túžia po kúpeľoch vo vani.
  • Sú tu zaistené bezpečnostné prvky, a to kvalitný uzatvárací mechanizmus, ale aj protišmykové dno alebo ergonomické sedadlo, aby každý kúpeľ bol nielen bezpečný, ale aj pohodlný.

Otváracie vane síce neponúkajú tak širokú škálu odlišných modelov, ale aj tak sú zaujímavo riešené.