ŠPECIÁLNY SET - Royal filter - Externá mikrofiltrácia pre vírivky, bazény, swimspa do 19m3

Kód: 53249
249 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
22.7.2024

 

Detailné informácie

Podrobný popis

ŠPECIÁLNY SET - Royal filter - externá mikrofiltrácia je riešenie pre kalnú vodu vo vírivke, swim spa a bazénoch, ktorá je schopná odfiltrovať všetko už od 3 mikrónov. Vďaka tomuto setu bude odteraz vody vždy priezračne čistá. A to za krátký čas a málo peňazí. Čerpadlo je veľmi výkonné, jeho príkon je iba 100 W a dokáže dokonale prefiltrovať až 3 m3 za hodinu. Filtračné médium je jemné, má dlhú životnosť a uvidíte na ňom akékoľvek znečistenie. Externú filtračnú jednotku je veľmi jednoduché a rýchle uviesť do prevádzky, a to u akejkoľvek vírivky, swim spa či bazéne a to kedykoľvek, kedy budete potrebovať.

Nejideálnejšia doba pre filtrovanie sú ale iba prvé tri týždne po napustení vírivky, swim spa a bazénu novou vodou či pri priebežnom dopúšťaní. 

Našim zákazníkom veľmi dobre funguje filtrácia v spojení bezchlórovej dezinfekcie KYROL TC.

Filtrácia nie je vhodná pre prevádzku na bazéne so slanou úpravou vody.

 

Hlavné výhody tejto filtrácie:

- prostredníctvom multifunkčného mikrofiltračného média filtruje všetko od veľkosti 3 mikrónov, pohlcuje pachy a baktérie, v podstate odfiltruje takmer všetko aj na pohľad z krištáľovo čistej vody. A čudovali by ste sa, čo všetko v zdanlivo čistej vode ešte je.

- je 7 až 20 x výkonnejší a účinnejší, ako bežne používané kartušové filtre do vírivky, v závislosti na ich kvalite a viac ako 100x účinnejšie, než filtrácia v nafukovacích vírivkách.

- je veľmi dobrým pomocníkom aj pre majiteľov kvalitných víriviek s kvalitným filtračným systémom v oblastiach s tvrdou vodou, ale aj vtedy, keď sa voda vo vírivke akýmkoľvek spôsobom az akéhokoľvek dôvodu zakalí.

- je mimoriadne vhodná a užitočná v prvých dňoch po napustení akejkoľvek vírivky. Pomôže vám výrazne eliminovať vodný kameň, vodný kal a všetko čo vo vode nemá byť. Tým mimoriadne šetríte kartušové filtre vírivky, pretože tvrdá voda ich dokáže často krát doslova „zabetónovať“ aj keď vaša snaha o ich čistotu je maximálna.

- šetrí čerpadlá, vykurovacie teleso vírivky aj ovládacie ventily.

 

Náš tip: Hadice môžete mať prehodené cez okraj bazénu / vírivky a nemusíte ich tak napájať na filtračný okruh bazénu / vírivky. Dôležité je, aby bola filtrácia umiestnená pod úrovňou hladiny vody v bazéne / vírivke. Hadice je potrebné niečím zaťažiť - priviazať k nim niečo čo bude ponorené vo vode napríklad potápačské závažie alebo poháre ; alebo ich cez okraj bazénu / vírivky zaťažiť krytom, aby hadice nevyskočili von z vody. 

Náš tip: V prípade zapojenia hadíc cez okraj je pred spustením potrebné aby ste naplnili obe hadice vodou a potom ich ponorili do bazéna/vírivky. V opačnom prípade bude filtrácia zavzdušnená a čerpadlo začne vydávať divný zvuk a neporadí si s tým. Po spustení odporúčame saciu hadicu umiestniť naspodku na jednu stranu bazéna / vírivky a výpustnú hadicu vyššie od dna a na druhú stranu. Tým vytvoríte lepšiu cirkuláciu a teda aj filtráciu vody. To však nie je nutné pre správne filtrovanie, je to iba odporúčanie.

 

Referencia od zákazníka


Používanie prídavnej filtrácie do vírivky celý minulý rok bolo fantastické - voda bola vždy krištáľovo čistá, takže sme si mohli vírivku užívať kedykoľvek s rodinou a priateľmi. Som nadšený z toho, ako jednoducho sa teraz udržuje čistota vody a rozhodne ju doporučujem všetkým!
 
Michal Polacko

 

 

OBSAH BALENIA SETU FILTRÁCIE:

1. Mikrofiltrácia

 • Voda u tejto filtrácie prechádza cez novú generáciu filtrovania filtračné náplne / guličky (detail viď nižšie v bode č. 2) a tie zachytávajú nečistoty.
 • Dôležité je podľa potreby filtračné guličky udržovať čisté a raz za čas ich vybrať a nechať vyprať v čistej vode.

 

Vlastnosti

 • Mikrofiltrácia sa skladá z filtračnej nádoby, ktorá optimálne funguje s 500-600g filtračného média
 • Nádoba je vyrobená z vysoko kvalitného polypropylenu (PP).
 • Je odolná bežne používaným chemikáliám, odoláva korózii a je bezšvová.
 • Filtrácia je vybavená tlakomerom, vstavanými komponentmi filtračnej nádoby vrátane ľahko ovládataľného 6-cestného ventilu (ktorý je zabudovaný do viečka filtračnej nádoby), odvodňovacím ventilom, motorom čerpadla o výkone 100 W, plastovou základňou pre montáž v mieste inštalácie.
 • Pri výrobe sú dodržiavané prísne technické normy a filtrácia prechádza výstupnou kontrolou.

 

Technické parametre

 • Prietok vody: 3 m3/hod.
 • Určenie: vírivky, swim spa, bazén do 19 000 litrov (19 m3)
 • Výkon: 100 W
 • Priemer filtračnej nádoby: 20 cm
 • Pripojenie (hadice): 32 a 38 mm

 

 2. Royal multifunkčné filtračné médium

Multifunkčné filtračné médium s filtračnou účinnosťou od 3 mikrónov. Médium stačí vyprať v práčke a opätovne použiť.

 

multifunkcne filtracne medium - s popisom - SK_low

 

Náš tip: Po každom praní (bez saponátu na 30°C) naložte filtračné médium do kýbla so studenou vodou a dezinfekciou. Nám sa najviac osvedčila a používame bezchlórovú dezinfekciu Kyrol TC v pomere 20ml Kyrol TC na 10l vody. Guličky tam nechajte pár hodín pre dokonalú dezinfekciu. Po pár hodinách guličky vyberte, vyžmýkajte, osušte a sú opäť pripravené k použitiu.

 

Technický popis:
- Materiál: 100% polysterové mikrovlákna
- Pre použitie stačí vyprať a použiť znovu
- 1 000 g = alternativa k 35 kg piesku
- Veľmi vysoká filtračná schopnosť
- Zachytí nečistoty o veľkosti 3 mikronov
- Vystačí na niekoľko sezón
- Šetrí Vašu filtráciu - nízky odpor
- Kompatibilná s každou filtráciou i vírivkou

 

3. Solárna bazénová hadica Ø 38mm - 3 x 1,5m (v kuse)

Čierna solárna bazénová hadica s priemerom 38 mm. Táto hadica je vyrobená z kvalitného materiálu a je odolná voči UV žiareniu. Hadica je dodávaná v neprerušených dieloch po 1,5m. Odporúčame 1,5m na vstup a 3m na výstup z bazéna / vírivky.

Náš tip: Pokiaľ potrebujete dlhšie hadice - napíšte do poznámky pri objednávke koľko metrov celkom potrebujete a my Vám ju odrežeme ako jeden kus.

  

4. Inštalačná sada 

a) Pozinkovaná hadicová spona šírka 9mm – 2ks - vhodná na priemer hadice 25-40mm. Vďaka exkluzívnemu designu krytu a vysokopevnostnému šróbu má spona vynikajúci výkon a zároveň je veľmi kompaktná. Za studena lisovaný 9 mm pásik, vyhladený na spodnej strane, v kombinácii so skoseným okrajom pásu, chráni hadicu pred poškodením.

b) Teflónová vodárenská tesniaca páska - 1ks - 12mm x 10m, hrúbka 0,075mm. Páska sa nanáša na miesta, na ktoré nasúvate hadice. Stačí naniesť niekoľko vrstiev a následne hadicu krúživým pohybom nasunúť.

 

POZOR: Ak chcete filtráciu dopojiť priamo na bazén / vírivku s ⌀ 32mm je potrebné dokúpiť Sadu na pripojenie k bazénu

Pokiaľ chcete filtráciu použiť s hadicami prevesenými cez okraj, nemusíte už nič viac dokupovať.

 

Návod na obsluhu nájdete tu

 

Práve napustená voda do novej vírivky

Voda vo vírivke sa po siedmych dňoch sama zakalila, pričom vírivku nikto nepoužil. Nasadili sme ROYAL – externú mikrofiltráciu. 

externi mikrofiltrace 2

Voda vo vírivke po pužití ROYAL FILTER – externej mikrofiltrácie

externi mikrofiltrace 3

ROYAL FILTER - externá mikrofiltrácia vám uľahčí prácu a hlavne vám ušetrí veľa času aj peňazí 

 

No nech už máte doma akúkoľvek vírivku, sme si absolútne istí,že ROYAL FILTER - externá  mikrofiltrácia a systém AQUA EXCELLENT, bezchlórový systém starostlivosti o vodu vo vírivke, vás presvedčí že aj vy môžete mať vo vašej vírivke vždy čistú a zdravú vodu.

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnky pre úpravu vody
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: