ŠPECIÁLNY SET - Royal filter - Externá mikrofiltrácia pre vírivky, bazény, swimspa do 19m3

Kód: 53249
249 €
Dodanie zvyčajne 3 prac. dni

 

Detailné informácie

Podrobný popis

ŠPECIÁLNY SET - Royal filter - externá mikrofiltrácia je riešenie pre kalnú vodu vo vírivke, swim spa a bazénoch, ktorá je schopná odfiltrovať všetko už od 3 mikrónov. Vďaka tomuto setu bude odteraz vody vždy priezračne čistá. A to za krátký čas a málo peňazí. Čerpadlo je veľmi výkonné, jeho príkon je iba 100 W a dokáže dokonale prefiltrovať až 3 m3 za hodinu. Filtračné médium je jemné, má dlhú životnosť a uvidíte na ňom akékoľvek znečistenie. Externú filtračnú jednotku je veľmi jednoduché a rýchle uviesť do prevádzky, a to u akejkoľvek vírivky, swim spa či bazéne a to kedykoľvek, kedy budete potrebovať.

Nejideálnejšia doba pre filtrovanie sú ale iba prvé tri týždne po napustení vírivky, swim spa a bazénu novou vodou či pri priebežnom dopúšťaní. 

Našim zákazníkom veľmi dobre funguje filtrácia v spojení bezchlórovej dezinfekcie KYROL TC.

Filtrácia nie je vhodná pre prevádzku na bazéne so slanou úpravou vody.

 

Hlavné výhody tejto filtrácie:

- prostredníctvom multifunkčného mikrofiltračného média filtruje všetko od veľkosti 3 mikrónov, pohlcuje pachy a baktérie, v podstate odfiltruje takmer všetko aj na pohľad z krištáľovo čistej vody. A čudovali by ste sa, čo všetko v zdanlivo čistej vode ešte je.

- je 7 až 20 x výkonnejší a účinnejší, ako bežne používané kartušové filtre do vírivky, v závislosti na ich kvalite a viac ako 100x účinnejšie, než filtrácia v nafukovacích vírivkách.

- je veľmi dobrým pomocníkom aj pre majiteľov kvalitných víriviek s kvalitným filtračným systémom v oblastiach s tvrdou vodou, ale aj vtedy, keď sa voda vo vírivke akýmkoľvek spôsobom az akéhokoľvek dôvodu zakalí.

- je mimoriadne vhodná a užitočná v prvých dňoch po napustení akejkoľvek vírivky. Pomôže vám výrazne eliminovať vodný kameň, vodný kal a všetko čo vo vode nemá byť. Tým mimoriadne šetríte kartušové filtre vírivky, pretože tvrdá voda ich dokáže často krát doslova „zabetónovať“ aj keď vaša snaha o ich čistotu je maximálna.

- šetrí čerpadlá, vykurovacie teleso vírivky aj ovládacie ventily.

 

Náš tip: Hadice môžete mať prehodené cez okraj bazénu / vírivky a nemusíte ich tak napájať na filtračný okruh bazénu / vírivky. Dôležité je, aby bola filtrácia umiestnená pod úrovňou hladiny vody v bazéne / vírivke. Hadice je potrebné niečím zaťažiť - priviazať k nim niečo čo bude ponorené vo vode napríklad potápačské závažie alebo poháre ; alebo ich cez okraj bazénu / vírivky zaťažiť krytom, aby hadice nevyskočili von z vody. 

Náš tip: V prípade zapojenia hadíc cez okraj je pred spustením potrebné aby ste naplnili obe hadice vodou a potom ich ponorili do bazéna/vírivky. V opačnom prípade bude filtrácia zavzdušnená a čerpadlo začne vydávať divný zvuk a neporadí si s tým. Po spustení odporúčame saciu hadicu umiestniť naspodku na jednu stranu bazéna / vírivky a výpustnú hadicu vyššie od dna a na druhú stranu. Tým vytvoríte lepšiu cirkuláciu a teda aj filtráciu vody. To však nie je nutné pre správne filtrovanie, je to iba odporúčanie.

 

OBSAH BALENIA SETU FILTRÁCIE:

1. Mikrofiltrácia

 • Voda u tejto filtrácie prechádza cez novú generáciu filtrovania filtračné náplne / guličky (detail viď nižšie v bode č. 2) a tie zachytávajú nečistoty.
 • Dôležité je podľa potreby filtračné guličky udržovať čisté a raz za čas ich vybrať a nechať vyprať v čistej vode.

 

Vlastnosti

 • Mikrofiltrácia sa skladá z filtračnej nádoby, ktorá optimálne funguje s 500-600g filtračného média
 • Nádoba je vyrobená z vysoko kvalitného polypropylenu (PP).
 • Je odolná bežne používaným chemikáliám, odoláva korózii a je bezšvová.
 • Filtrácia je vybavená tlakomerom, vstavanými komponentmi filtračnej nádoby vrátane ľahko ovládataľného 6-cestného ventilu (ktorý je zabudovaný do viečka filtračnej nádoby), odvodňovacím ventilom, motorom čerpadla o výkone 100 W, plastovou základňou pre montáž v mieste inštalácie.
 • Pri výrobe sú dodržiavané prísne technické normy a filtrácia prechádza výstupnou kontrolou.

 

Technické parametre

 • Prietok vody: 3 m3/hod.
 • Určenie: vírivky, swim spa, bazén do 19 000 litrov (19 m3)
 • Výkon: 100 W
 • Priemer filtračnej nádoby: 20 cm
 • Pripojenie (hadice): 32 a 38 mm

 

 2. Royal multifunkčné filtračné médium

Multifunkčné filtračné médium s filtračnou účinnosťou od 3 mikrónov. Médium stačí vyprať v práčke a opätovne použiť.

 

multifunkcne filtracne medium - s popisom - SK_low

 

Náš tip: Po každom praní (bez saponátu na 30°C) naložte filtračné médium do kýbla so studenou vodou a dezinfekciou. Nám sa najviac osvedčila a používame bezchlórovú dezinfekciu Kyrol TC v pomere 20ml Kyrol TC na 10l vody. Guličky tam nechajte pár hodín pre dokonalú dezinfekciu. Po pár hodinách guličky vyberte, vyžmýkajte, osušte a sú opäť pripravené k použitiu.

 

Technický popis:
- Materiál: 100% polysterové mikrovlákna
- Pre použitie stačí vyprať a použiť znovu
- 1 000 g = alternativa k 35 kg piesku
- Veľmi vysoká filtračná schopnosť
- Zachytí nečistoty o veľkosti 3 mikronov
- Vystačí na niekoľko sezón
- Šetrí Vašu filtráciu - nízky odpor
- Kompatibilná s každou filtráciou i vírivkou

 

3. Solárna bazénová hadica Ø 38mm - 3 x 1,5m (v kuse)

Čierna solárna bazénová hadica s priemerom 38 mm. Táto hadica je vyrobená z kvalitného materiálu a je odolná voči UV žiareniu. Hadica je dodávaná v neprerušených dieloch po 1,5m. Odporúčame 1,5m na vstup a 3m na výstup z bazéna / vírivky.

Náš tip: Pokiaľ potrebujete dlhšie hadice - napíšte do poznámky pri objednávke koľko metrov celkom potrebujete a my Vám ju odrežeme ako jeden kus.

  

4. Inštalačná sada 

a) Pozinkovaná hadicová spona šírka 9mm – 2ks - vhodná na priemer hadice 25-40mm. Vďaka exkluzívnemu designu krytu a vysokopevnostnému šróbu má spona vynikajúci výkon a zároveň je veľmi kompaktná. Za studena lisovaný 9 mm pásik, vyhladený na spodnej strane, v kombinácii so skoseným okrajom pásu, chráni hadicu pred poškodením.

b) Teflónová vodárenská tesniaca páska - 1ks - 12mm x 10m, hrúbka 0,075mm. Páska sa nanáša na miesta, na ktoré nasúvate hadice. Stačí naniesť niekoľko vrstiev a následne hadicu krúživým pohybom nasunúť.

 

POZOR: Ak chcete filtráciu dopojiť priamo na bazén / vírivku s ⌀ 32mm je potrebné dokúpiť Sadu na pripojenie k bazénu

Pokiaľ chcete filtráciu použiť s hadicami prevesenými cez okraj, nemusíte už nič viac dokupovať.

 

Návod na obsluhu nájdete tu

 

Práve napustená voda do novej vírivky

royal-filter

Voda vo vírivke sa po siedmych dňoch sama zakalila, pričom vírivku nikto nepoužil. Nasadili sme ROYAL – externú mikrofiltráciu. 

externa-mikrofiltracia

Voda vo vírivke po pužití ROYAL FILTER – externej mikrofiltrácie

royal-filtracia

 ROYAL FILTER - externá mikrofiltrácia vám uľahčí prácu a hlavne vám ušetrí veľa času aj peňazí 

externa-filtracia


No nech už máte doma akúkoľvek vírivku, sme si absolútne istí,že ROYAL FILTER - externá  mikrofiltrácia a systém AQUA EXCELLENT, bezchlórový systém starostlivosti o vodu vo vírivke, vás presvedčí že aj vy môžete mať vo vašej vírivke vždy čistú a zdravú vodu.

Dodatočné parametre

Kategória: Doplnky pre úpravu vody
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: